Selasa, 08 Maret 2016

Każde sztachetki PCV są nieodłącznym składnikiem każdej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie dom bez ogrodzenia. By można się było dostać na teren prywatnej posiadłości niezbędna jest furta a także brama wjazdowa.
Rozumie się samo przez się że bramy a także furtki ogrodzeniowe powinny być solidnie skonstruowane dlatego ze narażone są na znacznie większe obciążenia niż pozostała cześć balaski z plastiku na plot i bramkę sztachetowa. Zatem jakie powinny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furtka winna być na tyle szeroka aby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna także umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się że furta ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe zazwyczaj są powieszone nad murkiem furta winna być troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe żeby sztachety PCV na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa było jednakowej wielkości.

Przy wyborze ogrodzenie PVC na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna względnie rozwierana. Żeby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć pod uwagę fakt iż ogrodzenie plastikowe przy bramie winno być tak długie żeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni aby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, lecz przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z jakiego brama oraz furtka ma być wykonana. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny odbiegać ani konturem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby plot z plastyku na ogrodzenie i bramkę ze sztachet prezentowało się jednolicie. W sprzedaży osiągalne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety które można zastosować do zapełnienia bramy ewentualnie furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar