Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety drewniane prędko się eksploatują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od odpowiedniego i sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów rodzaj płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar